Обама иска от Европа активни действия за преодоляване на кризата

На среща с председателя на Европейския съвет Херман ван Ромпой и председателя на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу, американският президент Барак Обама заяви, че решението на дълговата криза в еврозоната е „от огромна важност” за икономиката на САЩ, пише британският в. Daily Тelegraph, цитиран от агенция Фокус.

Обама каза на лидерите от ЕС, че сега трябва да се действа с убедителна и категорична сила, за да се излезе от дълговата криза, която заплашва да погълне еврозоната и да накърни крехкото възстановяване на САЩ.

Американският президент увери, че страната му ще изпълни своята част от помощта да бъде преодоляна дълговата криза в Европа, тъй като САЩ има интерес от успешната й развръзка.

За Обама е важно да защити американската икономика от друг спад и да понижи нивото на безработицата до 9%, тъй като от това зависят шансовете му за преизбиране през следващия ноември, считат анализатори.

Related posts

Leave a Comment